I. Számú Összevont Óvoda

CÍM: Szitás u. 99

Telefon: (1) 287-0095
Webcím: www.hetenegynyelven.hu

BEMUTATKOZÁS: Összevont Óvodáink a XXIII. kerületben SOROKSÁRON, Budapest egyik legfiatalabb, 1995-ben önállóvá vált kerületében találhatóak. Soroksár kertvárosi természeti környezetben a Kis-Duna mentén fekszik. Területén található még a Molnár-sziget és a Péterimajor. Településünk gazdag múltjában szerepet játszott a német ajkú lakosság jelenléte, ezért óvodai nevelésünk során figyelembe vesszük a kisebbségi hagyományápolást. A német nyelvvel való ismerkedésre is lehetőséget biztosítunk jelenleg két tagóvodában (Szitás, Templom 10.). A hét tagóvoda (Csillag, Grassalkovich, Rézöntő(2006 szeptemberéig Gyékény és Stefánia), Szitás, Templom 10., Templom 167.) optimális távolságban, 2-3 utcányira helyezkedik el egymástól Soroksár területén. Minden épületben 2 csoportszoba és a kiszolgáló helyiségek találhatók. Ebből adódóan előnyös az óvodák családias jellege, mert ideális légkört biztosítanak gyermekeink részére.