Telki ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Pinokkió Magánóvoda és Bölcsőde - angol-magyar kéttannyelvű óvoda - úszás - tenisz - lovaglás - judo - A szülői vélemények alapján az egyik legjobb magánóvoda Budapesten - Rózsadomb

VÁROS: Budapest II. kerület
CÍM: Harangvirág utca 4.

Webcím: www.pinokkioovoda.hu
BEMUTATKOZÁS: Angol-magyar kétnyelvű óvoda Budapest II. kerületében. Mindannyian a legjobbat akarjuk adni gyermekünknek, mert tudjuk, hogy gyermekkor csak egy van.
A Pinokkió Magánóvoda több, mint másfél évtizede egy exkluzívan kialakított villában várja a gyermekeket.  Az elfoglalt szülőkre gondolva reggel 7 órától 18 óráig van a nyitva tartás. A Pinokkió Magánóvoda életkor alapján külön kis-, középső- és nagy csoportban várja szeretettel a gyerekeket, de a Pinokkió Bölcsődébe már 12 hónapos kortól lehet jelentkezni. Minden csoportban egy magyarul beszélő pedagógus és egy kizárólag angolul beszélő pedagógus van a gyerekekkel folyamatosan az egész nap folyamán, továbbá a gyerekek minden nap egy magyar és egy angol nyelvű, játékosan fejlesztő óvodai foglalkozáson vesznek részt.
A legkisebbeknél a hangsúly a beszoktatáson van, ekkor a szülő is jelen van az első héten. A nagycsoportosoknál az iskolára való felkészítés kap kiemelt hangsúlyt, melynek keretében játékos feladatokon keresztül hangolódhatnak rá a számolás, írás és olvasás eljövendő elsajátítására. Cél a lehető legjobb iskolákba történő bejutás az iskolai felvételiken. A gyermekek mozgásigényét az óvoda hatalmas fűvel borított kertje, és a széles választékú sportprogramok elégítik ki (úszás, tenisz, lovaglás, judo, lovaglás, torna, ovis fitness, korcsolya).  Szülői vélemények: Pinokkió Magánóvoda   Facebook: Pinokkió Magánóvoda és Bölcsőde

Egérkirály Művészeti Óvoda - angol foglalkozás - néptánc - úszás - mozgásterápia - logopédia - tehetséggondozás - XI. kerület - Újbuda - Albertfalva

VÁROS: Budapest XI. kerület
CÍM: Albertfalva utca 7.

Webcím: www.egerkiraly.hu
BEMUTATKOZÁS: Magánóvodánk a XI. kerületben, Albertfalván családias, barátságos környezetben várja kis lakóit.  Rengeteg játék, mesesarok, babaszoba, alkotó asztal és még sok minden más teszi önfeledté mindennapjainkat.  A különböző művészeti ágak eszközeinek személyiségformáló erejét felhasználva valósítjuk meg céljainkat: képességfejlesztés, tehetséggondozás, iskolára való felkészítés. Óvodásaink játékos foglalkozásokon, mesével, dallal, tánccal ismerkednek az angol nyelvvel. Hetente egy alkalommal járunk úszni és a közeli tornaterembe sportolni.  A gyerekek elsajátíthatják a néptánc alapjait is, amely komplex fejlesztő hatásán túl nagyon sok öröm forrása. Az iskolába készülők számára speciális iskola előkészítő foglalkozásokat szervezünk. Szükség esetén logopédus segíti munkánkat.  Az óvodában létező hagyományos kapcsolattartási formákon /szülői értekezlet, fogadóóra, nyílt nap/ túl közös programok szervezésével, illetve szülők számára szervezett fórumokon keresztül szeretnénk minél jobban bevonni a családokat az óvoda életébe.

Picoti Családi Bölcsőde

VÁROS: Budapest II. kerület
CÍM: Zsolt fejedelem u. 50.

Webcím: www.picoti.eu
BEMUTATKOZÁS: Egész nyáron nyitva tartó Picoti Családi Bölcsőde egy angol, francia kétnyelvű nemzetközi intézménye Budapest zöldövezetében, a II. kerületben. Magánbölcsődénk szeretettel fogad bármilyen nemzetiségű gyermeket, 5 hónapostól 4 éves korig. Alkalmazottaink több mint 20 éve foglalkoznak kisgyermekekkel. Képzett és tapasztalt szakemberek csapata biztosítja a szükséges gondoskodást, a jó hangulatot és örömöt minden gyermek számára. Munkatársaink szakértelme magas színvonalú, és számos nyelven folyékonyan beszélnek. A szülőkkel magyar, francia, angol és spanyol nyelven tarjuk a napi kapcsolatot, ami biztonságérzetet ad a szülőknek, kicsiknek egyaránt. Célunk, hogy a gyermekek fizikai és érzelmi igényeinek egyaránt megfeleljünk, ugyanakkor egy olyan pozitív képességfejlesztő környezet teremtsünk, amelyben minden gyermek kibontakozhat. Köszönhetően annak a szemléletnek, hogy a magát a gyermeket helyezzük a középpontba, a kis társaival való kapcsolatokból tanulhat, és felfedezheti a környező világot. A heti időbeosztás a gyermekek egyéni igényeihez igazodik, mivel amikor egy gyermek elkezdi a bölcsödét, rendkívül fontos, hogy az átmenet az otthon és az új struktúra között a legfinomabban, leggyengédebben történjék meg. A szakmai csapat egy fokozatos elválási folyamatot ajánl, együttműködve a szülőkkel, figyelembe véve mindenki igényét, oly módon, hogy a gyermekek és a szülők is elégedettek legyenek. Bölcsődénk a környező településekről is várja a gyermekeket.