Brunszvik Teréz Óvoda

VÁROS: Budapest I. kerület
CÍM: Lovas út 3.

BEMUTATKOZÁS: Óvodánk a Budai Vár oldalában helyezkedik el. A villa jellegű épületet kert és játszóudvar veszi körül. Tágas, fa játékeszközökkel jól felszerelt, változatos domborzatú udvarunkon, valamint a budai hegyekre panorámát biztosító, nagyméretű teraszunkon elégíthetik ki a gyermekek mozgásigényüket az év minden szakában. Közvetlen tapasztalás útján szerezhetnek ismereteket az évszakokról, növényekről, természeti jelenségekről. A nevelő-oktató munka 5 csoportban folyik. A csoportok szervezésénél törekszünk az azonos életkorú összetétel biztosítására, de az utóbbi években egyre inkább rákényszerülünk egy-egy részben osztott csoport kialakítására. Csoportjaink létszáma: 20-24 fő. A gyermekekkel speciális képzettségekkel is rendelkező, felsőfokú végzettségű óvodapedagógusok, szakképzett dajkák foglalkoznak, gyermekközpontú szemlélettel, az életkori sajátosságok figyelembevételével látják el a nevelési, gondozási feladatokat. Nevelőmunkánk, a gyermekek egyéni fejlődési ütemét figyelembevevő fejlesztéseink, a sokszínű tevékenységi lehetőség és élmények biztosítása vonzóvá teszi az óvodát mind a kerületi lakosok, mind a közelben dolgozó Szülők gyermekei számára. A tanév legjelentősebb eseményei a hagyományos és környezetvédelmi ünnepek köré csoportosulnak. A szülői közösséggel való kapcsolatunk erősítését szolgálják a játékdélutánok, nyíltnapok, az adventi időszakban megvalósuló közös készülődés, téli vásár, és a már hagyománnyá vált egész napos gyermeknapi rendezvényünk.