Napravár Óvoda

VÁROS: Zalaegerszeg
CÍM: Arany János u. 15.

BEMUTATKOZÁS: Zalaegerszegen és környékén már több mint tíz éve megfogalmazódott az igény arra, hogy legyen lehetőség gyermekeinket Rudolf Steiner pedagógiája szerint oktatni és nevelni. A Vizslapark sarkán álló családi házat önkéntes szülői és óvónői munkával alakítottuk óvodához illővé. Ügyes kezű apukák készítették a fa öltözőszekrényeket és padokat, csempézték a mosdó falát, javították a lépcsőt, az anyukák és óvónők pedig falat díszítettek, játékokat varrtak, kertészkedtek. Ennek a háznak és udvarnak minden pontjához a saját munkánk emléke köt bennünket, ezért különösen büszkék vagyunk rá. Minden sarkával, minden tárgyával valóban a MI óvodánk. A város közepén ebben az épületben rendszerint úgy gyűlünk össze, mint egy nagy család. Mi, felnőttek, folyamatosan tanulunk, formálódunk együtt. Egy ilyen erős, összetartó szülői közösség pedig bizonyosan a legideálisabb háttér gyermekeink óvodai nevelése szempontjából.