Szentmihályi Játszókert Óvoda

VÁROS: Budapest XVI. kerület
CÍM: Baross u. 141.

BEMUTATKOZÁS: Az egész óvodára jellemző az őszinte, nyílt, szeretetteljes légkör. Igyekszünk nyugodt feltételeket biztosítani a gyermekek testi, értelmi és érzelmi fejlődéséhez.
A feladatok közül prioritást élvez az érzelmi nevelés és szocializáció biztosítása. Fontos, hogy a gyermekeket az óvodában érzelmi biztonság, szeretetteljes légkör vegye körül. Nevelőtevékenységünk fontos feladata az anyanyelvi nevelés, az anyanyelv fejlesztése, de gondot fordítunk az értelmi képességek és a kreativitás fejlesztésére is. Az egészséges életvitel megalapozása érdekében nevelő-fejlesztő munkánkban dominánsan jelentkezik a szabadban végzett mozgásos tevékenységek időtartamának lehetőség szerinti legjobb kihasználása. Ehhez rendezett udvarok, esztétikus, európai szabványnak megfelelő udvari játék-, és sporteszközök állnak rendelkezésünkre. A rendszeres és irányított mozgás, a testnevelés a gyermekek minden igényét kielégítő új, modern tornateremben valósul meg.
Speciális lehetőségek önköltséges formában: úszás, óvodás torna. Ezekhez a szolgáltatásokhoz igyekszünk minél több pályázati támogatást is szerezni. Szülői igény alapján az ingyenes hittan foglalkozásoknak is helyet biztosítunk. Intézményünk egy csoportjában szülői kezdeményezésre, a fenntartó döntése alapján német nemzetiségi óvodai nevelés zajlik.